środa, 12 lutego 2014

Tryb Scenariuszy

Teatry działań w "Kampanii" W tym artykule chcielibyśmy przybliżyć nieco tryb scenariuszy. Jak już mówiliśmy będzie w nim można odgrywać najważniejsze bitwy z drugiej wojny światowej. A więc będziemy mogli wziąć udział w walkach na wszystkich trzech frontach! A więc stoczymy między innymi bitwy pod Stalingradem i Kurskiem na froncie Wschodnim, weźmiemy udział w lądowaniu na plażach Francji,  stoczymy walki w labiryncie żywopłotów w Normandii czy w gęstych ardeńskich lasach na froncie zachodnim. Nie zabraknie również bitew przy palącym słońcu w Afryce północnej i Włoszech na froncie południowym.

Wszystkie bitwy zostaną przez nas odwzorowane z jak największą dokładnością. A zatem możecie spodziewać się prawdziwych jednostek (to znaczy takich które rzeczywiście brały udział w danej bitwie np. 653 batalionu ciężkich niszczycieli czołgów w bitwie pod Anzio-Nettuno), z prawdziwym stanem liczebnym (rzeczywista ilość pojazdów) i zaopatrzeniowym (np. ilość paliwa). Dopracowane zostaną również mapy na których będą toczyć się bitwy.

Podsumowując jeżeli wybierzesz grę np. trzecią rzeszą, a Twoja koleżanka/kolega związkiem radzieckim będziecie mogli odegrać scenariusze od początku operacji Barbarossa, aż do obrony Berlina. Każda bitwa zostanie przez nas tak zbalansowana by każda ze stron mogła wygrać starcie, jednak z zachowaniem przewagi przeciwnika jeżeli takowa rzeczywiście była (np. przewaga w zaopatrzeniu w paliwo jednostek USA nad III Rzeszą w roku ’45).

Ps. Skoro zatem w trybie scenariuszy III Rzesza walczy z USA i Wielką Brytanią na froncie zachodnim i południowym, a ZSRR na wschodnim to czy nie będzie żadnej możliwości konfrontacji USA oraz WB z  komunistami w tym trybie? Ależ będzie! O jaki teatr działań chodzi? Tę zagadkę musicie rozwiązać sami, dla ułatwienia zostawiamy zdjęcie.


J. T. Hartman - Czołgista z11 Dpanc od bitwy w Ardenach po dzień zwycięstwa

Od kilku dni, przeglądając strony o tematyce pancernej, zacząłem natrafiać na reklamy nowej książki związanej z tą tematyką. „Czołgista...