sobota, 31 maja 2014

Związki taktyczne

Związki taktyczne

Armie, dywizje, pułki, bataliony, korpusy wszystkie te wszystkie związki taktyczne będą dostępne w naszej grze. Dziś postaramy się Wam nieco przybliżyć Wam jak będzie wyglądała organizacja jednostek w naszej grze.

W trybie odgrywania bitew z drugiej wojny światowej dostajemy pod komendę już zorganizowane jednostki, takie które faktycznie brały udział w danej bitwie zgodnie z tym w co były wyposażone. W trybie Kampanii natomiast po wyprodukowaniu sprzętu (czołgów, dział, samochodów) i wyszkoleniu żołnierzy trzeba zorganizować całe siły w jakiś związek taktyczny.


Bardzo ważnym było dla nas odpowiednie zbalansowanie gry pod względem związków taktycznych na tyle, aby osoby nie mające styczności z militariami były w stanie w względnie krótkim czasie  opanować cały system organizacji jednostek, ale jednocześnie by nie był on na tyle prosty by ludzie interesujący się wojskowością też znalazły w nim coś dla siebie.


Sposób organizowania jednostek w naszej grze można porównać do kilku różnych „worków”. Mają one różną „pojemność” i są przeznaczone na różne „przedmioty”. Dla przykładu do worka pod tytułem „Pułk czołgów ciężkich” można włożyć pewną określoną ilość ciężkich czołgów. Ich typ i ilość (proporcjonalnie przeskalowana) wzorowana jest na rzeczywistych etatach. Innymi słowy „Pułk czołgów ciężkich” to grupa pojazdów która rzeczywiście wchodziła w skład takiej jednostki w proporcjonalnie zmniejszonej liczbie. Należy dodać że ustalona jest maksymalna pojemność „worka”, jednak nic nie stoi na przeszkodzi by nie był on pełen.


W lepszym zrozumieniu tego zagadnienia pomoże specjalny program tworzony przez nas który już niedługo ujrzy światło dzienne. W całości darmowa aplikacja tworzona w języku C++ będzie udostępniona do ściągnięcia aby każdy mógł zapoznać się z procedurą zawiązywania związków taktycznych.J. T. Hartman - Czołgista z11 Dpanc od bitwy w Ardenach po dzień zwycięstwa

Od kilku dni, przeglądając strony o tematyce pancernej, zacząłem natrafiać na reklamy nowej książki związanej z tą tematyką. „Czołgista...