poniedziałek, 19 stycznia 2015

Czołg M4 cz. 3

M4 Sherman - zakończenie

Witamy w ostatnim długo zapowiadanym cyklu o M4. Podsumujemy w tym poście ostatnie już wersje Shermana dostępne w naszej grze. Zapraszamy do lektury!

M4 Sherman

Standardowa wersja tego czołgu, jest dokładnie taka sama jak amerykańska. Różni się jednak ona kolorem i oznaczeniami dla rozróżnienia. Wartość bojowa Shermanów nie była tak duża jak Panter czy Tygrysów, ale nigdy ich nie brakowało.



M4 ARV

Na bazie Shermana powstał także ciągnik ewakuacyjny. Przydatny gdy jakiś pojazd zostanie unieruchomiony czy to przez minę czy z braku paliwa.



Sherman Firefly VC

Aby mieć szansę w starciu z ciężkimi niemieckimi czołgami, Brytyjczycy wyposażyli swoje Shermany w armaty 17-funtowe. Powstałe w ten sposób pojazdy okazały się bardzo efektywne w zwalczaniu sprzętu Panzerwaffe. Czołgi te znalazły się także na wyposażeniu I dywizji pancernej gen. Stanisława Maczka. Podsumowując, to idealny czołg by umieścić go w podziemnym muzeum, najlepiej tak by nie można go było wydobyć z powrotem, szczególnie jeśli może poruszać się o własnych siłach.



To już koniec naszego mini cyklu o czołgu średnim M4. Wkrótce postaramy się zaprezentować kolejne modele, niestety jest to często ograniczone z powodu braku czasu. Zwracamy się tutaj z prośbą do wszystkich chętnych osób, które chociaż w podstawowym stopniu potrafią posługiwać się programami graficznymi (Photoshop, Gimp itd.) o pomoc w tworzeniu modeli. Jeżeli masz chęci, trochę wolnego czasu i chcesz pomóc w tworzeniu gry zgłoś się do nas i stań się jednym z twórców!





 

J. T. Hartman - Czołgista z11 Dpanc od bitwy w Ardenach po dzień zwycięstwa

Od kilku dni, przeglądając strony o tematyce pancernej, zacząłem natrafiać na reklamy nowej książki związanej z tą tematyką. „Czołgista...