środa, 29 października 2014

Wersje czołgu średniego M4 cz. 2

Wersje czołgu średniego M4 cz. 2


Oto druga część cyklu poświęconego czołgom typu Sherman w naszej grze. Przedstawimy dziś resztę wersji tego czołgu dostępnych w naszej grze w szeregach US Army. Zaczynamy!

M4A3R3Czołg z miotaczem ognia miał wiele zastosowań. Na jego widok żołnierze często poddawali się gdyż perspektywa spalenia żywcem była zbyt przerażająco. Ponadto przed strumieniem ognia który może zająć cały pojazd nie chroni żaden pancerz. Dodatkowo można go użyć do wypalania zarośli co szczególnie przyda się na gęsto porośniętych wyspach Pacyfiku czy wysokich żywopłotów Normandii. Zasięg miotacza jest mniejszy niż standardowego działa Shermana, ale rekompensuje to mnogość zastosowań.

M4 105Działo Shermana zostało tu zastąpione przez haubicę kalibru 105mm. Dzięki jej umieszczeniu w obrotowej wieży na mobilnym podwoziu amerykańska piechota zyskała pojazd który idealnie nadaje się do przełamywania umocnień wroga.

M4 ARVNic innego jak ciągnik ewakuacyjny. Przyda się gdy trzeba będzie holować z pola walki uszkodzony pojazd. Okrąg symbolizuje pierścień na którym umieszcza się wieże. Znaczniki obok gwiazd mają symbolizować ognia gąsienic. 

M4A3E8


To samo działo jak przy 76w które miało dać amerykanom większe szanse w walce z Panterami i Tygrysami. Dodatkowo posiada zmienione zawieszenie.


To już wszystko na dziś. Zapraszamy na ostatnią, trzecią część w której zaprezentujemy brytyjskie Shermany oraz zamieścimy kilka słów podsumowania.

J. T. Hartman - Czołgista z11 Dpanc od bitwy w Ardenach po dzień zwycięstwa

Od kilku dni, przeglądając strony o tematyce pancernej, zacząłem natrafiać na reklamy nowej książki związanej z tą tematyką. „Czołgista...