piątek, 30 stycznia 2015

Poradnik KW-1S

Poradnik składania modeli


Witajcie! Od jakiegoś czasu udostępniamy modele do naszej gry, ale nie wszyscy z Was wiedzą jak je złożyć. Ten poradnik mamy nadzieje rozwiąże wszystkie problemy. Do eksperymentu posłuży nam ukończony dziś KW-1S.


Pierwszym krokiem jest oczywiście wydruk modeli. Pamiętajcie im lepszej jakości papier i sam wydruk tym lepiej model będzie się później prezentował.
Drugim krokiem jest wycięcie czołgu, najpierw na około, a potem dokładnie.
Po wycięciu należy zacząć składać model. Wszystko zginamy do wewnątrz. Ten krok wydaje nam się bardzo intuicyjny. Teraz możemy zacząć kleić naszego KW. Przyda się do tego dobry klej i jakieś narzędzie do rozprowadzenia go. My używamy kleju magik i patyczka do czyszczenia uszu. Dobry klej bardzo ułatwia sprawę.
Teraz zajmiemy się działem. To właśnie ten krok sprawia Wam największe problemy i często lufy waszych czołgów są bardzo szerokie. Prezentujemy nasz sposób dzięki któremu działa są smukłe i zadarte do góry.
Najpierw należy dokonać nacięcia i skleić nacięty fragment. Potem mocno zwinąć lufę i ją skleić. Na sam koniec można zrobić małe nacięcie z drugiej strony i je również skleić.

Następnie lufę, kadłub i wieżę łączymy razem w czołg. 
Aby lufa była zadarta do góry pomiędzy lufę, a podstawę nakładamy trochę kleju np. za pomocą ołówka i przytrzymujemy chwilę do wyschnięcia.
 Chcemy także dodać że każdy czołg jest teraz podpisany na spodzie co ułatwi ich identyfikację. Mamy nadzieję że nasz mały poradnik jest pomocny.J. T. Hartman - Czołgista z11 Dpanc od bitwy w Ardenach po dzień zwycięstwa

Od kilku dni, przeglądając strony o tematyce pancernej, zacząłem natrafiać na reklamy nowej książki związanej z tą tematyką. „Czołgista...